Blog Mój Korepetytor

W jaki sposób język angielski stał się językiem międzynarodowym?

Dzisiaj język angielski jest językiem urzędowym do prowadzenia działalności gospodarczej, do regulowania ruchu lotniczego i morskiego, jest to również język, w którym publikowane są prace naukowe, i oczywiście angielski jest najczęściej używanym językiem w Internecie. Na naszej stronie korepetycje z języka angielskiego są jednym z najpopularniejszych przedmiotów, prawie 30% naszych korepetycji dotyczą języka angielskiego.

Jak to się stało, że język angielski stał się 
tak popularny?


W XIX wieku dominującym językiem w Europie był  język francuski, a w Polsce jeszcze niedawno język rosyjski. Dominacja języka angielskiego jest oczywiście związana z potęgą Stanów Zjednoczonych jako pierwszego mocarstwa na świecie. Ale żeby zrozumieć, jak język angielski opanował świat, trzeba cofnąć się i zrozumieć XVIII wiek. W tym czasie Imperium Brytyjskie posiadało już kilka kolonii w Indiach, ale przede wszystkim w Ameryce Północnej. Kontynent północnoamerykański został skolonizowany przez Francuzów i Anglików. Po wojnie siedmioletniej i po wygranej Anglików, Ameryka Północna została zdominowana przez Imperium Brytyjskie.

Następnie przez cały XIX wiek Anglicy będą kontynuować ekspansję kolonialną zwłaszcza w Indiach i Afryce. W 1922 roku Imperium Brytyjskie obejmowało 1/4 powierzchni planety i 1/5 światowej populacji. To w krajach, w których obecni są osadnicy z Wielkiej Brytanii takich jak Indie, zapanował język angielski. Kraje bez osadników były administrowane przez wojsko i administrację, tam język angielski stał się językiem elit i administracji.

Po pierwszej wojnie światowej Stany Zjednoczone stały się światową potęgą. Traktat Wersalski został napisany nie tylko po francusku, ale także po angielsku. Językiem dyplomatycznym stał się język angielski. Ale  zwłaszcza po drugiej wojnie światowej Stany Zjednoczone rozszerzyły swoje wpływy na Europę Zachodnią. Natomiast w krajach ZSRR  i całym bloku komunistycznym nauka języka rosyjskiego była obowiązkowa w szkołach. Wraz z upadkiem  ZSRR język rosyjski zmalał w krajach Europy Wschodniej. Upadek ZSRR przyśpieszył dominację Stanów Zjednoczonych i języka angielskiego. Pojawienie się Internetu wzmocniło ten proces.

Obecnie 360 milionów posługuje się angielskim jako pierwszym językiem , a 1 miliard jako drugim językiem.

Czy język mandaryński mógłby zastąpić język angielski?

Czy wraz z możliwym upadkiem Stanów Zjednoczonych możemy zaobserwować upadek języka angielskiego i być może rozpowszechnienie języka chińskiego?

Trudno powiedzieć, ale Chiny to szczególny przypadek. To dość zamknięty kraj, który ma własny internet, co ogranicza jego wpływy na świecie. Możliwe więc, że wpływy chińskie będą się toczyły w języku angielskim.

Dlatego trudno jest uciec przed językiem angielskim, który okazuje się niezbędny, dlatego lepiej mieć dobry poziom. Jeśli masz jakieś luki, czy myślałeś o prywatnych lekcjach z języka angielskiego? Prowadzimy właśnie korepetycje online. 


Nasz ukochany Język Polski
Język polski jest piękny, świadczy o naszej historii, naszej kulturze, naszym sposobie myślenia. 
Bądźmy dumni z naszego języka!
Ale skąd właściwie pochodzi język polski? Dlaczego używamy alfabetu łacińskiego? Ile jest polskich dialektów?
Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Językiem polskim posługuje się obecnie ponad 40 milionów ludzi na całym świecie. A może nawet więcej. Wynika to z obecności wielu Polaków za granicą. W Stanach Zjednoczonych, ale także we Francji i Wielkiej Brytanii jest ponad 500 000 osób mówiących po polsku. Ponad 200 000 osób posługujących  się językiem polskimj jest w Niemczech, Białorusi i na Litwie.

Język polski jest językiem słowiańskim należącym do rodziny języków bałtycko-słowiańskich, które same w sobie są gałęzią języków indoeuropejskich.

Wśród języków indoeuropejskich  są również  włoski, germański, celtycki, helleński i indoirański.

1000 lat temu języki słowiańskie dzieliły się już na trzy grupy : zachodni, południowy i wschodniosłowiański.

Mieszko I i zjednoczył różne plemiona słowiańskie co pomogło zjednoczyć różne dialekty. Chrześcijaństwo przyniosło rowniez łacinę. Był to język używany przez elity królestwa Polskiego. Alfabet łaciński będzie stopniowo dominował. Pierwsze teksty w języku polskim pochodzą z XII wieku.
Jednak z czasem alfabet łaciński okazał się niewystarczający do zapisania wymowy języka polskiego. Stąd pojawienie się typowo polskich liter tak jak ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż

W okresie dynastii jagiellońskiej (1386-1569) język polski stał się językiem urzędowym obok łaciny.

Miasta były administrowane na prawach Madeburga pochodzących z Niemiec. To doprowadziło, że w języku w polskim pojawiają się słowa pochodzące z języka niemieckiego tak jak ratusz albo burmistrz.
W XVI wieku język polski stał się językiem dominującym wśród elit i rozwijała się literatura w języku polskim.Język polski stał się również dominującym językiem wśród elit w Europie Środkowej, na Litwie, na Ukrainie i na Białorusi.
Wraz z rozbiorami język polski przestał być językiem urzędowym, i poprzez wysiedlenie polskiej ludności zniknęło wiele dialektów języka polskiego.
To dlatego język polski jest tak jednolity.

Ale mimo tego dzisiaj rozpoznajemy 4 dialekty:
Dialekt wielkopolski
Dialekt Mazowiecki
Dialekt Małopolski
Dialekt Śląski
Czasami też kaszubski uważany jest za gwarę.
Jeżeli potrzebujesz poprawić swoją znajomość języka polskiego, jeżeli chcesz się dobrze przygotować do matury z języka polskiego, możesz skorzystać z korepetycji języka polskiego na naszej stronie!

Korepetycje online z matematyki na MojKorepetytor
Zachęcamy do korzystania z korepetycji online które  są tańsze  niż korepetycje stacjonarne. Nie musisz się przemieszczać aby wziąć lekcję, a także szybko znaleźć nauczyciela.

Zobaczmy teraz zalety MojKorepetytor.


 
1)  Na MojKorepetytor dobra cena za korepetycje

Oferujemy pełną godzinę 60 min od 45 zł i to ze wszystkich przedmiotów. A na innych stronach godzina za
korepetycje z matematyki zaczyna się od 55/60 złotych. Za doświadczonego nauczyciela może to być nawet 85 zł,
za godzinę lekcji a nawet więcej.

Więc MojKorepetytor gwarantuje dobrą cenę za korepetycje. Jesli weźmiesz 8 godzin korepetycji, cena rynkowa będzie wynosila 520 zł, u nas 8 godzin korepetycji to suma 360 zł.


2) Sprawdzamy naszych korepetytorow

Jeśli wejdziesz na największą wyszukiwarkę e korepetycje, dostaniesz dużą listę nauczycieli.
 Ale żaden nauczyciel nie jest weryfikowany. Ta strona nie ponosi odpowiedzialności ani 
za poziom ani za

wyniki. Na MojKorepetytor selekcjonujemy naszych nauczycieli z matematyki.
Przede wszystkim sprawdzamy czy są studentami, sprawdzamy wykształcenie następnie przeprowadzamy
rozmowy rekrutacyjne oceniając ich  doświadczenia i motywacje.

3) Satysfakcja gwarantowana Na Mojkorepetytor

My jesteśmy odpowiedzialni za Twoje lekcje jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich lekcji mamy kilka rozwiązań:
- Albo zaproponujemy innego korepetytora bardziej dopasowanego do Twoich potrzeb
- Albo zwrócimy Ci pieniądze za zakup.

Jeszcze raz, jeśli wybierzesz twoje lekcje na e korepetycje, nie masz gwarancji, jesteś zdany na siebie. Na MojKorepetytor nauczyciele są zobowiązani  do  jakościowego zaangażowania  i  dyspozycji.  
A  nasz  zespół jest po to aby cię wspierać. 

4) Nasza strona jest łatwa w użyciu


Prowadzimy zajęcia nie tylko z matematyki, ale również 

korepetycje  z języka angielskego ,fizyki, chemii ,biologii. Nie ma problemu z pakietami godzin, możesz wybrać dowolnego korepetytora który będzie Tobie odpowiadał. 
Jakie zawody są związane z biologią i chemią?

W szkole uczymy się biologii i chemii, te przedmioty są dość teoretyczne i trudno sobie wyobrazić o można konkretnie z nimi robić. Ogólnie za mało mówimy o możliwościach zawodowych tych przedmiotów!


Na MojKorepetytor, gdy uczniowi brakuje motywacji, staramy się więcej rozmawiać o możliwościach zawodowych związanych z biologią i chemią. Pozwala to uczniowi nadać sens w jego pracy.
Dzisiaj zawody związane  z biologią i chemią przechodzą prawdziwą rewolucję wraz z rewolucją cyfrową, postępem technicznym, inwestycjami w badania i transformacją ekologiczną. Więc może być ciekawe zobaczyć jakie są zawody z nimi związane.


Zobaczysz, że zawody są bardzo zróżnicowane niezależnie od poziomu studiów.

W tym artykule damy ci kilka przykładów zawodów:


- Specjalista oczyszczania

Tutaj nie mówimy o sprzątaniu pomimo, że wynik docelowy jest trochę podobny. Specjalista oczyszczania zapewnia ograniczenie zanieczyszczeń bakteriologicznych, przemysłowych lub nuklearnych.

Ten zawód jest bardzo ważny bo on po prostu dba o nasze codzienne bezpieczeństwo zarówno w firmach jak i w elektrowniach.

- Bioinformatyk

Łączy biologię z informatyką. Bioinformatyk powinien być dobry zarówno z biologii, jak i informatyki. Przeprowadza eksperymenty w laboratorium, następnie analizuje te dane na swoim komputerze.

Ten  zawód można wykonywać w laboratoriach, na uniwersytetach lub w firmach.

- Tanatopraktor

Jeżeli praca w zakładzie pogrzebowym Ci nie przeszkadza możesz być Tanatopraktorem.
Wykorzystuje on swoją wiedzę z biologii i chemii na ciałach zmarłych sprawiając, że ciało  zachowuje odpowiednią  świeżość podczas pogrzebu. Niekoniecznie jest to praca dla wszystkich, ale jest bardzo przydatna.

- Kreator perfum

Aby stworzyć perfumy, trzeba przeprowadzić wiele badań, umieć manipulować składnikami chemicznymi. Wymagany będzie minimalny stopień licencjata z biologii lub chemii. Będziesz pracować z zespołem marketingowym, aby poznać trendy.

- Zoolog

Eksperci od zwierząt. W zależności od pochodzenia zwierząt istnieją różne specjalności. Badanie środowiska zwierzęcia, jego pokarmu, jego zdrowie i postępy  rozwoju. Idealny zawód do ochrony bioróżnorodności lub zachowania ekosystemów.

- Mikrobiolog
Mikrobiolog pracuje w laboratorium i bada mikroorganizmy, takie jak bakterie.
Zawód naukowca w mikrobiologii ma kluczowe znaczenie dla medycyny i leczenia chorób.

- Oceanograf
Zajmuje się badaniem dna morskiego, gatunków i bioróżnorodności. Podstawowy zawód jeżeli weźmiemy pod uwage, że morze stanowi 70% powierzchni Ziemi. Zawód scenografa jest pełen przyszłości, ponieważ do tej pory zbadano zaledwie 5% oceanów.- Technik chemik

W przemyśle dba o to, aby cały proces przebiegał sprawnie. Kontroluje urządzenia techniczne. W laboratorium uczestniczy w badaniach.

Istnieje wiele różnych zawodów związanych z chemią i biologią. Jeśli chcesz poprawić swój poziom, możesz wypróbować nasze korepetycje online z biologii i chemii.


Jak używać Skype'a do korepetycji online?

Najczęściej używaną platformą do korepetycji online jest Skype,
ta platforma jest jeszcze bardziej popularna niż Zoom. Skype jest najbardziej znany, ponieważ jest łatwy w użyciu, oferuje dużo opcji i bardzo 
często używany do codziennych połączeń. 


Ponadto na Skypie czas rozmowy jest nieograniczony, a na Zoom czas rozmowy jest ograniczony do 40 minut, co naprawdę nie pasuje do udzielania korepetycji online.

To dlatego że Skype jest tak skuteczny nasza strona MojKorepetytor nie wykorzystuje własnego
oprogramowania do prowadzenia kursów online. Po co tworzyć platformę, skoro Skype jest bezpłatny i wydajny?


Ale aby korepetycje online odniosły sukces, musisz wiedzieć jako korepetytor jak korzystać ze Skype (dodawać kontakty, korzystać z czatu, z wirtualnej tablicy itp.). W tym artykule pokażemy Ci, jak to zrobić.

1) Zainstaluj Skype

Najpierw wejdź na oficjalną stronę Microsoft. Następnie utwórz swoje konto, Aby się zarejestrować, nie musisz
mieć konta Microsoft, możesz użyć innego adresu e-mail.

Po zainstalowaniu Skype wykonaj test audio i test wideo. Skype oferuje wykonanie próbnego połączenia,
dzięki czemu możesz sprawdzić, czy Twój sprzęt działa prawidłowo.2) Sprawdź Swój internet

Oprócz Skype możesz również sprawdzić, czy Twoje połączenie jest wystarczająco dobre, na stronie, która sprawdza prędkość twojego połączenia. (Np 
na SpeedTest - test prędkości)

Test audio i wideo niskiej jakości to 128 kb/s na sekundę. Większość połączeń ma znacznie większą prędkość.
Z drugiej strony, jeśli chcesz nawiązać połączenie w jakości HD, lepiej mieć szybki internet. 1,2 mp/s. Upewnij  się że Twój uczeń również posiada szybki internet.

Możesz sprawdzić na mapie, czy Twoja oferta internetowa oferuje szybki internet w twoich okolicach. (np na stronie Orange)

3) Prezentacja opcji Skype

Aby zobaczyć, jak korzystać ze Skype'a, musisz zapoznać się z dostępnymi opcjami.W lewym górnym rogu widzisz Twoje imię i nazwisko oraz profil. Możesz kliknąć i zmienić swoje ustawienia. Możesz również zmienić swoją dostępność: jeśli jesteś nieobecny, zajęty itp.

Pod swoim statutem zobaczysz kilka ikon. „Czaty, rozmowy, kontakty, powiadomienia.”

- Funkcja „rozomowy to płatna opcja, która pozwala używać Skype'a jak numer telefonu. W tym artykule nie zobaczymy tej opcji, ponieważ nie jest ona konieczna w przypadku korepetycji online.

- Funkcja czaty umożliwia rozmowę ze swoimi kontaktami.

- „Powiadomenia”  to wiadomości pozostawione przez Twoje kontakty jeżeli nie jesteś zalogowany.


4) Jak dodać kontakt na Skype?


W naszym przypadku ta opcja jest przeznaczona dla korepetytorów którzy dodają uczniów. Sa dwie metody:

- Wysłać link do Swojego ucznia:


Kliknij na Twój  profil ,następnie na "zaproś znajomych". Stąd możesz wysłać automatyczny e-mail do Twojego ucznia, uczeń kliknie na" zakceptwować" i już jest dodany do Twoich kontaktów!


- Inną metodą jest wyszukanie kontaktu manualnie:


Aby to zrobić, kliknij przestrzeń pod Twoim profilem, stąd możesz znaleźć twojego ucznia  szukając po imieniu i nazwisku.

5) Jak prowadzić korepetycje online przez Skype?

Wiesz teraz jak dodawać uczniów na Skype, teraz zobaczymy jak z nimi rozmawiać przez czat i wideo. Zobaczymy również jakie są inne opcje do interakcji z uczniem.

- Aby rozmawiać z uczniem kliknij na nazwisko ucznia. Stąd pojawi się strona do rozmowy.- Na tej stronie możesz czatować z uczniem

- Kliknij na ikonę wideo aby rozmawiać przez wideo: 

- Możesz również udostępnić swój ekran (kiedy jestes w rozmowie wideo). Jeżeli klikniesz na:- Możesz również dodać  
inne osoby jeżeli klikniesz na "dodaj osoby do tej rozmowy"
To umożliwi prowadzenie korepetycji grupowych


- Możesz również wysyłać pliki jeśli klikniesz na  "plik"


Teraz wiesz jak prowadzić korepetycje online dzięki Skype. Czy dajesz korepetycje z matematyki, z języka polskiego, z biologi, z fizyki albo z chemii, nie będzie problemu.

Dzięki temu twoje lekcje mogą być jeszcze bardziej dynamiczne niż stacjonarne korepetycje!

Jak wybrać korepetycje z fizyki i z chemii?

Te przedmioty wymagają dużego rygoru i wiedzy. Aby być dobrym z fizyki i z chemii trzeba posiadać dużo wiedzy teoretycznej oraz wiedzy praktycznej. Uczeń może czuć się zagubiony i może potrzebować pomocy.

 Korepetycje z fizyki i z chemii są bardzo poszukiwane przez uczniów. Po matematyce i angielskim to właśnie fizyka i chemia są najbardziej pożądanymi przedmiotami.
 Dlatego też pomoc korepetytora może być bardzo dobrym rozwiązaniem, czasami trudności napotykane u ucznia nie są tak wielkie i mogą być szybko  rozwiązane przy pomocy odpowiedniego korepetytora.

Zanim wybierzesz korepetycje z fizyki i z chemii, zidentyfikuj wszystkie swoje potrzeby.

- Masz ogólny problem ze zrozumieniem fizyki/chemii
- Masz problem ze zrozumieniem teorii lub problem jest bardziej związany z praktyką fizyki lub chemii.
 - Czy jest to problem pamięciowy ?
- Czy jest to problem związany z konkretnym rozdziałem ?

 Jakie są Twoje oczekiwania?

- Chcesz być przygotowany do egzaminu (egzamin ośmioklasisty/matura)?
- Czy musisz zrobić zadania domowe które Ci sprawiają trudności?
- Czy chcesz poprawić swoją ogólną średnią?

Jeśli masz niskie oceny z fizyki lub z chemii, być może będziesz musiał rozważyć regularne zajęcia z korepetytorem. Te przedmioty wymagają długotrwałej pracy. Zrozumienie teorii, wprowadzenie ich w życie, zrozumienie swoich błędów. To wszystko wymaga czasu.

Czy pomyślałeś o korepetycjach online?

Czy zastanawiałeś się nad znalezieniem korepetycji online z chemii lub z fizyki (tzw. e-korepetycje)?
Fizyka i chemia to przedmioty teoretyczne, w których nauczyciel musi wyjaśnić twierdzenia.
Może to zrobić ze swojego ekranu z komputera. Dobrą wiadomością jest to, że lekcje online z fizyki i chemii są znacznie tańsze i znacznie łatwiej jest znaleźć nauczyciela na Internecie który spełni te oczekiwania. Na MojKorepetytor lekcje z chemii i z fizyki są bardzo poszukiwane. I uwierz nam, bardzo trudno jest znaleźć dobrych nauczycieli w tych przedmiotach. Dokonujemy specjalnej selekcji dla tych przedmiotów, sprawdzamy wiedzę  i zdolność korepetytorów.  Specjalizujemy się również w egzaminach (8-klasy i do matury), a nasi nauczyciele znają program nauczania i przygotują Cię do tych egzaminów.

Życzenia na 2022 rok

Cały zespół MojKorepetytor życzy pomyślnego Nowego Roku naszym korepetytorom i naszym uczniom. Życzymy również udanego Sylwestra, a przede  wszystkim powodzenia w nauce i udanych korepetycji online!

Rok 2021 był początkiem naszej działalności która spotkała się  z dużym zainteresowaniem. W Nowym Roku na nasze stronie nowe oferty:

Pierwsza lekcja będzie darmowa! Pojawi się również nowy 12-godzinny pakiet. Przy każdym zakupie tego pakietu otrzymasz bezpłatną lekcję (idealne, jeśli chcesz mieć kilku nauczycieli!), raport wysłany przez korepetytora oraz 2 bezpłatne godziny pedagogiki. Chcemy, aby MojKorepetytor stał się wzorową platformą korepetycji online w Polsce. Łatwy w użyciu i bardzo wydajny.

Sukces ucznia jest naszym sukcesem.
Takie jest nasze życzenie na 2022 rok!


Jaki jest Twój poziom z języka angielskiego?

Czy uważasz, że Twój poziom z języka angielskiego jest dobry? 

Aby dowiedzieć się, jaki jest Twój poziom, możesz skorzystać ze skali CERCL używanej przez Radę Europejską.
Jest podzielona na kilka liter alfabetu (A, B i C). 
Skala ta jest podzielona na 6 poziomów i pozwala szybko określić twój poziom z języka angielskiego zarówno ustnego, jak i pisemnego. Często znajdziesz tą literę na profilach korepetytorów!
Poziom A0: Początkujący od zera Nie istnieje w skali CERCL, ale ten poziom jest często wykorzystywany przez organizacje edukacyjne lub firmy udzielające korepetycje. Początkujący nie zna podstaw języka angielskiego. Nie umie się przedstawić (Hello, My Name Is...), nie zna zaimków osobowych (I, You, He/She itd.)

A1: Podstawowa wiedza
Osoba na tym poziomie ma podstawową znajomość języka angielskiego. Może się przywitać lub się przedstawić. Ale osoba na tym poziomie nie może wyrazić swoich myśli ani opisać tego, co widzi lub robi. A2: Poziom średniozaawansowany Osoba na tym poziomie uczyła się już języka angielskiego. Potrafi opisać, co widzi lub co robi. Potrafi wyrażać proste myśli. Zna podstawy gramatyczne języka angielskiego. Nie posiada jednak zaawansowanej wiedzy gramatycznej, a jej słownictwo może być ograniczone, zwłaszcza w zakresie przedmiotów technicznych. B1: Niezależny użytkownik Osoba na tym poziomie potrafi mówić i pisać po angielsku. Umie wyrażać swoje myśli, potrafi poruszyć większość tematów. To idealny poziom dla kogoś, kto chce podróżować. Będzie mogła swobodnie dyskutować!
Jest to również minimalny poziom wymagany aby postulować na pewne zawody: Personel recepcji, stewardessy, personel sprzedaży itd.
B2: Niezależny użytkownik
Osoba na tym poziomie może swobodnie rozmawiać i pisać na tematy techniczne. Może wykorzystać znajomość języka angielskiego podczas rozmów rekrutacyjnych. Teoretycznie jest to poziom, który uzyska uczeń po maturze jeśli jest dobry z języka angielskiego.
C1 Poziom Mistrz
Osoba na tym poziomie płynnie mówi po angielsku, może być traktowana jako "native speaker": biegle mówisz po angielsku. Potrafi zrozumieć i omówić każdy temat. Osoba opanowała angielską gramatykę i specyficzne angielskie wyrażenia. Tylko akcent może ja zdradzić.
Mimo że wiele osób mówi po angielsku, ten poziom jest trudny do osiągnięcia i wymaga bardzo dużo praktyki językowej. C2: Poziom Mistrz Zaawansowany
To jest angielski literacki. Znasz język angielski nawet lepiej niż native speaker. Potrafisz tłumaczyć w mowie i piśmie teksty techniczne i literackie.
Więc jeśli chcesz wspinać się po drabinie, trzeba pracować, podróżować lub brać prywatne korepetycje online! Prowadzimy korepetycje z angielskiego więc możemy Ci pomóc.
Jak wybrać korepetycje online z matematyki?

Wszyscy młodzi ludzie korzystają teraz z Internetu, także aby się uczyć. Dlatego też jest naturalne, że korepetycje online stają się bardzo popularne. Lekcje są tańsze, korepetytor traci mniej czasu na podróżowanie, a lekcje są równie efektywne.

Matematyka to także najczęściej wybierany kurs do korepetycji online. Matematyka jest niezbędna, aby zdać egzamin osmoklasisty i maturę. I często wielu uczniów ma problemy z matematyką.

Prowadzenie korepetycji z matematyki online (tzw. e-korepetycje) nie jest bardzo skomplikowane. Korepetytor udostępnij swój ekran, uczeń będzie mógł wtedy zobaczyć wszystko, co pisze jego nauczyciel. Tak jak tablica w klasie. Będzie mógł pisać na swoim ekranie, a nauczyciel będzie mógł go poprawiać.


Ale jak wybrać odpowiedniego korepetytora z matematyki?


 Przy wyborze korepetytora należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim budżet. Ceny korepetycji z matematyki online zależą od poziomu ucznia.

Jeśli jest w szkole podstawowej lub zdaje w tym roku egzamin ósmoklasisty budżet wynosi około 50 zł na godzinę.
Korepetytor może być studentem, nie trzeba mieć prawdziwego nauczyciela który będzie brał dużo więcej za godzinę korepetycji.

Z drugiej strony, jeśli przygotowujesz się do Olimpiady konieczne będzie wybrać prawdziwego nauczyciela.
Jeśli jesteś w szkole średniej lub na uczelni korepetycje online będą droższe. Prawdziwy nauczyciel kosztuje co najmniej 70 zł za godzinę. A ceny mogą sięgać nawet ponad 100 zł za godzinę. Matematyka cieszy się dużym zainteresowaniem, więc nie jest tak dziwne, że ceny są tak wysokie. Ale powinieneś znaleźć dobrego nauczyciela za 70 lub 80 zł.

Sprawdź umiejętności korepetytora.


Sprawdź, czy korepetytor jest dopasowany do Twojego poziomu. Jeśli jesteś w szkole średniej na poziomie rozszerzonym albo na studia lepiej wybrać prawdziwego nauczyciela jako korepetytora.
Upewnij się również, że korepetytor jest przyzwyczajony do nauki online i wie, jak korzystać ze Skype'a (jak udostępniać swój ekran, wykonywać ćwiczenia itp.) To jest podstawa dla udane korepetycje online.

Na MojKorepetytor specjalizujemy się w korepetycje online. Na naszej platformie korepetytorzy są weryfikowani. Mają doświadczenie w korepetycjach, potrafią posługiwać się Skypem i są dobrymi pedagogami.
Za korepetycje z matematyki online nasze ceny zaczynają się od 50 zł.

Cena jest rozsądna.
Więc jeśli masz problem z matematyką, przyjdź do nas!

Matura 2022
Dopiero kończymy 2021 rok a my już mówimy o maturze... 
Jestesmy firma która udziela korepetycje więc pilnujemy mature i egzamin ósmoklasisty nawet jeżeli inni 
myślą o imprezach!
Co można się spodziewać w tym roku?
Po pierwsze przypominamy ze matura jest niezbędna do ukończenia szkoły średniej i jest bardzo ważna aby się dostać na wymarzone studia. W tym roku tak jak w 2021 trzeba będzie opanować matematykę, języka polskiego i języka obcego. Trzeba również zaliczyć maturę rozszerzoną. Rozszerzony poziom wymaga dużo więcej pracy niż poziom podstawowy. W tym roku uczniowie będą musieli wydać: Polski poziom podstawowy, matematyka poziom podstawowy, język obcy poziom podstawowy (do wyboru z angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego lub włoskiego). Oraz egzamin poziom rozszerzony (może to być matematyka, polski, chemia, biologia itd.)

W tym roku główna nowość jest taka ze ustny nie będzie obowiązkowy.
Znamy również daty głównych przedmiotów:
4 maja odbędzie się język polski (poziom podstawowy)
5 maja odbędzie się matematyka (poziom podstawowy)
6 maja język angielski (poziom podstawowy)
9 maja język angielski (poziom
rozszerzony)
10 maja język polski (poziom
rozszerzony)
11 maja matematyka (poziom
rozszerzony)

Wyniki matury będą dostępne 5 lipca.

Oczywiście jeżeli potrzebujesz pomocy do przygotowania z matury możesz wziąć korepetycje online u nas. Nasi korepetytorzy znają program matury i szkoły średniej i mamy dużo pozytywnych rezultatów!
Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty to podstawowy egzamin dla ósmoklasistów.
Ten Egzamin jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów 8 klasy. Nie ma minimalnej oceny z tego egzaminu, ale jest bardzo ważny bo zdecyduje na co uczeń może postulować w następnym roku.

W 2022 roku nie będzie dużych zmian. Ale oczywiście sytuacja jest dosyć dynamiczna związku z Covidem,
 więc daty mogą zawsze się zmienić.
Są 3 główne przedmioty: język polski, matematyka, język obcy.

W przypadku języka obcego jest to w szczególności angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, ukraiński 
lub włoski.

Egzamin trwa 3 dni.
Pierwszy dzień egzaminu odbędzie się język polski. Drugi dzień matematyka. Trzeci dzień język obcy.
Podczas egzaminu słownik i kalkulator są zabronione.
Wyniki będą dostępne 1 lipca. Uczeń będzie również znał swoją pozycję w stosunku do innych uczniów.
Do tego egzaminu zachęcamy do przygotowania dużo wcześniej. Trzeba pracować regularnie. 
Jedyny sekret sukcesu to praca i jeszcze raz praca. Egzamin to maraton, a nie sprint. 

Jeżeli masz problem albo Twoje dziecko czegoś nie rozumie nie panikuj, pomożemy. 
MojKorepetytor to serwis na życzenie który udziela korepetycje online i który przygotuje do egzaminu 
ósmoklasisty.
Zapewniamy że nasi korepetytorzy znają program 8 klasy i są dobrymi pedagogami.
Nasi korepetytorzy pomogą Ci uwolnić Twój potencjał! Spróbuj! 


Jak wybrać korepetytora z języka angielskiego?
Znajomość języka angielskiego jest dzisiaj podstawą. W biznesie powszechnie używa się języka angielskiego, 
niezależnie od tego, czy jest to duża, czy mała korporacja. Tak, nawet mała korporacja potrzebuje 
znajomości języka angielskiego, aby komunikować się ze swoimi partnerami, a nawet korzystać 
z określonego oprogramowania. Jeśli zwiedzasz obcy kraj, będziesz również potrzebować języka angielskiego 
nawet jeśli ten kraj nie jest krajem anglojęzycznym. 
W środowisku akademickim będziesz potrzebować znajomości języka angielskiego, 
aby móc swobodnie czytać międzynarodową literaturę i śledzić prasę
Szkoda więc bagatelizować naukę języka angielskiego. Dlatego też aby podnosić poziom od początku wskazane są 
Korepetycje.
Ale jak wybrać dobrego korepetytora ?

1) Określ swoje potrzeby

Przede wszystkim zidentyfikuj swoje potrzeby i oczekiwania. 

Czy musisz poprawić swoje oceny? Czy jesteś uczniem? Czy potrzebujesz języka angielskiego w pracy ?

Jeśli Twoje dziecko jest w szkole podstawowej lub średniej korepetytorem może zostać student 
mający bardzo dobre wyniki z języka angielskiego co oczywiście wiąże się z niższymi kosztami korepetycji. 
Przede wszystkim chodzi o przyswojenie podstaw gramatyki i słownictwa. 
Jedyną wadą może być jego akcent. Ale obecnie oglądając seriale w języku angielskim Twoje dziecko 
szybko opanuje angielski akcent.

Z kolei jeśli wymagany poziom jest wyższy, najprawdopodobniej  trzeba będzie skorzystać z doświadzonego 
nauczyciela. Dotyczy to w szczególności matury na poziomie zaawansowanym, szkolnictwa wyższego 
lub osób dorosłych. Rzeczywiście w tym przypadku uczeń lub student niekoniecznie będzie w stanie ci pomóc. 
Wymagany poziom jest wyższy. gramatyka jest bardziej zaawansowana, a słownictwo bardziej techniczne. 
Osoba dorosła może potrzebować języka angielskiego bardziej dopasowanego do ich pracy (informatyka, 
słownictwo prawnicze, biznesowe). Uczeń, który zdaje maturę na poziomie zaawansowanym, posiada już 
dobrą znajomość języka angielskiego i będzie potrzebował doświadzinego nauczyciela, który pomoże mu 
zrobić bardzo duże postępy.
W takim przypadku konieczne będzie zapewnienie większego budżetu na korepetycje .
Należy  liczyć co najmniej 80 zł za godzinę. Natomiast  student kosztuje około 50 zł za godzinę.

2) Określ swój poziom

Bez względu na wiek ucznia konieczne jest również określenie jego poziomu. Nawet jeśli uczy się angielskiego 
od kilku lat, jego poziom może być nadal początkujący.

Aby właściwie określić swój poziom, możesz skorzystać z europejskiej skali umiejętności językowych opracowanej 
przez CEFR (Common European Framework of Reference for Languages):

Poziom A: Podstawowa wiedza. Nie możesz zrozumieć tekstu ani prowadzić rozmowy.
Poziom B: Możesz samodzielnie przeprowadzić podstawową rozmowę. Zrozumieć podstawowy tekst lub rozmowę.
Poziom C: Masz dobry poziom języka angielskiego, możesz prowadzić rozmowę na dowolny temat. 
Biegle posługujesz się w mowie i piśmie.


Zanim wybierzesz korepetytora, sprawdź, czy jest on odpowiedni dla Twojego poziomu. 
Zaawansowany nauczyciel niekoniecznie jest przyzwyczajony do pracy z początkującymi i niekoniecznie posiada
odpowiedni materiał. Większość nauczycieli podaje poziom w swoich opisach.
Covid-19 Jak wygląda powrót do szkoły?
Covid

Ten powrót do szkoły 2021 jest trochę wyjątkowy. Polska ma do tej pory niewiele przypadków COVID, ale może być czwarta fala. Zobaczmy, jak przebiegnie ten powrót do szkoły:


1) Powrót nauki stacjonarnej 

Minister Edukacji zapowiedział, że nie będzie kursów na odległość. Lekcje domowe były często bardzo trudne dla rodziców i uczniów więc jest to dobra wiadomość .

2) Środki higieniczne

Na wzmocnienie środków bezpieczeństwa zainwestowano 100 mln zł. Termometry do pomiaru temperatury i stacje dezynfekcji przy wejściu do pomieszczeń . 3) Zachęcaj do szczepień

We wrześniu tydzień poświęcony będzie promocji szczepionki przeciwko COVID19, aby wyjaśnić uczniom, w jaki sposób wirus jest przenoszony i jakie jest potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Covid może w rzeczywistości mieć negatywny wpływ na młodych ludzi, w tym skutki długoterminowe. W programie znajdują się również spotkania rodziców z nauczycielami, mające na celu edukację rodziców na temat szczepień.

W drugim tygodniu września rodzice otrzymają formularz, który należy przekazać do szkoły i będzie niezbędny do szczepienia.

Szczepionka będzie dostępna tylko dla dzieci od 12 roku życia i za zgodą rodziców
Wracamy do szkoły! 2021
Nadszedł powrót do szkoły! Ten okres może być bardzo ekscytujący dla niektórych, ale może być również bardzo stresujący dla innych uczniów i także dla rodziców. Ale udzielimy Ci kilka wskazówek, jak przygotować się do rozpoczęcia roku szkolnego :

1) Wznowić dobre nawyki 

W czasie wakacji Twój harmonogram był  rozluźniony. Wróć do dobrych nawyków. Idź do łóżka wcześniej i wstawaj wcześniej. Staraj się także zmieniać Swój dzień każdego dnia. Spędź trochę czasu na świeżym powietrzu, nie zarywaj nocy.

Rozpoczniesz rok w lepszej formie.

2) Spotkaj znajomych

Skontaktuj się z kolegami ze szkoły. Wykorzystajcie razem czas. Kiedy wrócisz do domu, nie będziesz sam i znacznie mniej zestresowany.

3) Powtórz trochę materiał 

Jeśli czytasz naszego bloga, wiesz, że poleciliśmy Ci trochę pracy na wakacjach. Ale teraz rozpoczął  się rok szkolny i to już nie są żarty. Spróbuj ponownie zanurzyć się w programie z poprzedniego roku. Przejrzyj swoje twierdzenia z matematyki. Z angielskiego powtórz  słownictwo i zasady gramatyczne. Jeśli to zrobisz, będziesz gotowy do przysławiania nowych rzeczy.

4) Zrób odpowiednie zakupy.

Ta rada może być bardziej dla rodziców, ale nie czekaj do ostatniej chwili z zakupem podręczników i przyborów szkolnych. Pozwoli to uniknąć dużego stresu.

Jeśli powtórzysz odpoczniesz i będziesz miał dobrą higienę życia, odniesiesz sukces w powrocie do szkoły!
Na jakiej stronie wybrać najlepszego korepetytora?

Dużo jest stron z korepetycjami i trudno jest się w tym odnaleźć. W Polsce można je podzielić na dwie kategorie. Głównie  są to wyszukiwarki i szkoły prywatne.

Pokażemy co te oferty mają do zaoferowania, jakie zalety, i jakie wady.

Wyszukiwarki:

Na pewno znacie wyszukiwarki dla korepetycji. Wystarczy wpisać czego chcesz się uczyć i się wyświetla cała lista z korepetytorami i z nauczycielami.
Z reguły te strony są bezpłatne (dla ucznia, a nie dla nauczyciela!) i oferują dużą  ilość ogłoszeń.
Te strony są ciekawe, jeżeli szuka się coś konkretnego, na przykład lekcji z języka  chińskiego!

Najbardziej znaną stroną w Polsce jest oczywiście e-korepetycje.pl
Ta strona reprezentuje niemalże cały rynek korepetycji na terenie Polski. Nawet inne szkoły prywatne posiadają tam własne ogłoszenia.

Ale e-korepetycje, to nie jest jedyna wyszukiwarka, są też inne strony, które próbują się odróżnić. Na przykład strona jak buki.org.pl pozwola jasno widzieć dostępności nauczyciela.

Inne wyszukiwarki próbują się odróżnić jak na przykład strona superprof.pl. Ta strona jest bardzo znana za granicą. Ale ta ta strona nie jest całkowicie darmowa (co najmniej za granicą), bo w tym przypadku uczeń lub rodzic musi płacić abonament, aby wybrać korepetytora.

Ogólnie te strony są bardzo łatwe do używania i dają  wybór klientowi. Możliwość wybierania korepetytora jest bardzo ważna.

Ten system ma również swoje wady. Te strony tak naprawdę nie są do końca darmowe, bo nauczyciel płaci za ogłoszenia.Więc kiedy widzisz rezultaty, to przede wszystkim widzisz reklamę. I to mogą być bardzo drogie lekcje prywatne.

Duża ilość ogłoszeń może również być myląca dla użytkownika. Na przykład, dlaczego ceny tak bardzo się różnią między korepetytorami?  Dużą wadą tego systemu jest to że korepetytorzy nie są sprawdzeni. Więc można zaprosić do Siebie kogoś, całkiem w ciemno.

Tak naprawdę na tych stronach, uczeń i rodzice muszą długo szukać, aby znaleźć dostępnego korepetytora w pobliżu.

Zobaczmy teraz, inny model na korepetycje: szkoły prywatne.

Szkoły prywatne:

Szkoły prywatne proponują lekcje z profesorami. Często klient kupuje z góry pakiety (czasami na długie miesiące) i uczeń będzie miał lekcje udzielane przez zawodowych nauczycieli. Te lekcje mogą być odbyte w klasie, w mniejszej grupie, albo prywatnie.

Te strony mogą dać dobre rezultaty, bo nauczyciele są wykwalifikowani.

Ale te szkoły mogą być bardzo drogie, zwłaszcza, że płaci się wszystko z góry.
Innym problemem jest to, że nie można wybrać nauczyciela. Więc nic nie gwarantujemy, że uczeń będzie miał dobry kontakt z nauczycielem.

Oprócz wyszukiwarek i szkół prywatnych istnieje również trzeci model: serwis na życzenie.

Serwis na życzenie dla korepetycji

Dzisiaj serwis na życzenie jest bardzo popularny. Na pewno znacie takie strony jak Pyszne.pl, strona na której można zamówić jedzenie. Albo inne strony jak zamówić kierowcę. Te strony stały się bardzo popularne, są łatwe do używania, stawki są stałe i wiemy czego oczekiwać.

Taki podobny model, może być dopasowany do korepetycji. To właśnie MojKorepetytor.

Ta strona pozwala wybierać korepetytora. Każdy korepetytor jest zweryfikowany. Więc korepetytorzy na tej stronie są lepsi od korepetytorów na wyszukiwarce, są również dostępni dla ucznia bo mają zobowiązania. Nie ma na tej stronie reklam, więc można naprawdę wybrać korepetytora, który nam odpowiada.

Ponadto, serwis na życzenie jest również bez zobowiązań. Na MojKorepetytor można zmieniać korepetytora lub dodawać kiedy ma się zapotrzebowania.

Jednym mankamentem jest brak aplikacji mobilnej. Ale mamy nadzieję, że wkrótce to zmienimy :)Pobieranie korepetycji podczas wakacji czy to dobry pomysł?
Pobieranie korepetycji podczas wakacji czy to dobry pomysł?

Czy należy brać korepetycje podczas wakacji? Pomysł ten wydaje się nieco dziwny, ponieważ każdy uczeń czeka na wakacje, aby wypocząć i zapomnieć o troskach szkolnych. Tak naprawdę można pomyśleć, że tylko uczniowie, którzy mają poprawki uczą się podczas wakacji.

Wakacje są najlepszym okresem na podniesienie Swojego poziomu, nawet lepszym od roku szkolnego przed egzaminami, ponieważ uczymy się w inny sposób. Bez stresu i skuteczniej.

Uczeń ma możliwość poprawić wszystkie Swoje zaległości i atakować rok szkolny w najlepszej intelektualnej formie.

Więc uczyć się podczas wakacji jest wskazane, ale uwaga, nie trzeba popaść w skrajności, uczeń musi mieć czas na solidny wypoczynek.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób możemy wam pomóc na zorganizowanie  najkorzystniejszych wakacji dla ucznia. 

1) Podnieść poziom

Przede wszystkim korepetycje pomogą nadrobić wszystkie zaległości, wolny czas podczas wakacji pozwoli uczniowi pracować według jego rytmu bez dodatkowego stresu przed egzaminami. Jest to najlepszy moment, żeby pracować nad wszystkimi słabymi punktami, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. 

Najbardziej popularnym przedmiotem najczęściej wybieranym podczas wakacji jest matematyka, ponieważ ten przedmiot potrzebuje długoterminowej pracy, aby osiągnąć pozytywne wyniki. Podczas wakacji uczeń dysponuje większym czasem pozwalającym na
bardziej logiczne myślenie. 

Innym bardzo popularnym przedmiotem są języki obce, przede wszystkim angielski. Języki obce również potrzebują długoterminowej pracy. Uczeń potrzebuje czasu, aby opanować nową gramatykę i słownictwo.

Pracując solidnie podczas wakacji uczeń będzie przygotowany na rozpoczęcie nowego roku szkolnego!

2) Uczyć się inaczej

Wakacje  też okresem, aby uczyć się inaczej, aby spojrzeć na przedmioty z innej strony.
Uczeń może na przykład zwiedzać muzea, parki, ogrody zoologiczne itd. Podczas zwiedzania, uczeń może nauczyć się  nowych rzeczy, jak również wykorzystać to czego się uczył podczas roku szkolnego.

Dla najmłodszych polecamy zeszyty edukacyjne, aby pogodzić zabawę z nauką.

3) Dobry odpoczynek

Uwaga, nie należy popadać w skrajność ponieważ uczniowi należy się  dobry odpoczynek. Wakacje służą po to, aby uczeń zapomniał trochę o szkole!

Może dobrym pomysłem  jest zrobienie planu zajęć.

Na przykład :

Poniedziałek:

Rano dwie godziny nauki
Po południu odpoczynek

Środa
Rano dwie godziny nauki
Po południu  odpoczynek

Piątek
Dwie godziny nauki
Po południu odpoczynek

MójKorepetytor jest dla was dostępny podczas wakacji, czy ładna, czy brzydka pogoda! Jeżeli potrzebujecie pomocy szkolnej jesteśmy do waszej dyspozycji.
Korepetycje w domu czy online?

Korepetycje w domu czy online?


Dziś z powodu pandemii zdecydowanie zaleca się branie korepetycji online. Korepetycje online również stały się bardzo popularne i prawdopodobnie pozostaną takie w przyszłości, kiedy to się skończy. Rzeczywiście, korepetycje online (lub e-korepetycje) zapewniają wiele korzyści, brak konieczności podróżowania, większy wybór korepetytorów. 

Jest to szczególnie prawdziwe w Polsce, miasta są bardzo duże, nauczyciele nie zawsze przyjeżdżają do domu ucznia i często to on musi przyjść do swojego korepetytora!

Spróbujmy zobaczyć, jakie są różne zalety i wady korepetycji online (lub e-korepetycji)1) Wyszukiwanie e-korepetycji jest łatwe:


Rzeczywiście, szukając korepetytora w domu, niekoniecznie się ruszy. Dlatego poszukiwanie zajmuje więcej czasu. Jednak szukając korepetytor często się spieszy, podąża za złymi ocenami lub nagłą świadomością. „Julia po obejrzeniu świadectwa szkolnego, absolutnie potrzebujesz korepetycji!” .

Znalezienie nauczyciela online jest więc znacznie łatwiejsze, korepetytor może nawet udzielić pierwszej lekcji tego samego dnia!

2) Oszczędność czasu


Zaletą korepetycji internetowych (e-korepetycje) jest również oszczędność czasu między lekcjami. Zwłaszcza jeśli musisz przyjechać do domu swojego korepetytora. A w przypadku, gdy jest to korepetytor, oszczędza mu to również znaczną ilość czasu.

A potem dużo przyjemniej jest podawać korepetycje online z domu, gdy pada!

To pojęcie czasu jest bardzo ważne dla internetowych korepetycji. Pozwala lepiej zorganizować się uczniowi i jego rodzicom.


Jednak nic nie zastąpi korepetycje w domu.


W rzeczywistości 80% komunikacji odbywa się za pomocą gestów. Dobra komunikacja wymaga fizycznej obecności. Korepetytor będzie najlepiej potrafił przekazać swoją wiedzę i zareagować na wątpliwości swojego ucznia.

Poza tym nauczyciele zauważają spadek poziomu po lekcjach online. Uczniowie są mniej pilni i jest więcej niepowodzeń.


Pozwala to na rozwiązywanie problemów, gdy mieszkasz daleko lub jeśli potrzebujesz szybkiego kursu. Ale dla długoterminowej progresji najlepiej jest mieć fizyczny kontakt z korepetytorem.


Zależy to również od wieku ucznia, jeśli jest mały, lepiej być obok niego, pomoże mu to być bardziej skoncentrowanym.


W serwisie MojKorepetytor oferujemy wybór między korepetycjami online a korepetycjami w domu. To od nas zależy, czy dostosujemy się do ucznia, a nie na odwrót.

Przygotowujemy się również do korepetycji internetowych, nasi korepetycje mają również doświadczenie w e-korepetycjach i posiadają niezbędny sprzęt.


Praktyczny przewodnik do lekcji Online
W tym trudnym okresie odosobnienia i pracy zdalnej uczniowie zmuszeni są do pracy w domu i przez Internet. Zadanie 
jest bardzo trudne. Uczniowie nie są przyzwyczajeni do pracy online, łatwo tracą koncentrację i brak nadzoru. 

Ta sytuacja powoduje, że uczniowie zniechęcają się do nauki.

MójKorepetytor udziela Ci kilka wskazówek do mobilizacji i osiągnięcia pomyślnych wyników podczas egzaminów. 

1. Zorganizuj swój harmonogram 

Zamknięcie szkół zmieniło nasze przyzwyczajenia i powstały bariery między pracą w domu a pracą  w szkole. 
Uczeń musi przestrzegać regularnosci w swoim planie zajęć, tak jak to robił dotychczas. Jeśli uprawiał sport, a jego klub jest zamknięty być może nie wykluczone, że może to robić na świeżym powietrzu. 

Należy również przestrzegać przerw i czasu pracy. 

2. Skonfiguruj dedykowaną przestrzeń

Nauka wymaga określonej przestrzeni. 

Nie będziesz w stanie się skoncentrować  jeśli będziesz pracować przy kuchennym stole. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej przestrzeni poproś swoich bliskich aby się wyciszyli i ewentualnie założyli słuchawki lub zatyczki do uszu. 

3. Wylacz komputer

Kiedy nie musisz już brać udziału w zajęciach online,  zrelaksuj się. Zaczerpnij  świeżego powietrza, wyjdź na spacer. 
Jeśli możesz uprawiaj sport. Pomoże Ci się skupić. 

4. Weź korepetycje online 

Korepetycje Online mogą Ci naprawdę pomóc. Pomogą Ci nadrobić zaległości, a także zapewnią kontynuację pedagogiczną i wsparcie moralne. 

Największym problemem związanym z uczeniem się na odległość jest brak kontaktu. Uczeń jest odizolowany, brakuje mu kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Często brakuje dobrej organizacji.

Korepetytor Online może mu pomóc w zidentyfikowaniu niedociągnięć, pomóc w dobrej organizacji pracy i szybkich postępach. 

MójKorepetytor jest przeznaczony do korepetycji Online, wybieramy najlepszych prywatnych pedagogów, którzy są przyzwyczajeni do nauczania online i szybko identyfikują problemy uczniów. 

Jak udzielać korepetycji online?
W związku z epidemią koronawirusa, E-korepetycje cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród uczniów jaki rodziców.  Korepetycje Online mają również tę zaletę, że można szybko znaleźć nauczyciela bez wychodzenia z domu. 

Dlatego MójKorepetytor ma dział poświęcony korepetycji Online. Nauczyciele dysponują sprzętem i metodą 
pedagogiczną przystosowaną do tego typu zajęć. 

Jak się przygotować do E-Korepetycji?

1. Przygotuj swój sprzęt 

Przed rozpoczęciem korepetycji Online przygotuj swój kurs i platformę z której chcesz korzystać (Skype, Zoom itp...)
Ustal z uczniem co preferuje. 

2. Spójrz w kamerę 

Podczas korepetycji online często patrzymy na ekran, a nie na ucznia. Pomyśl więc o patrzeniu na ucznia, pozwoli to na lepszą komunikację i sprawniejsze przekazywanie informacji. 

3. Ubierz się odpowiednio
 
Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, a to wymaga odpowiedniego stroju. Unikaj więc udzielania korepetycji online np. w piżamie. Dbaj o całość stroju, nie tylko o górę, ponieważ nigdy nie wiadomo czy będziesz musiał wstać aby sięgnąć po jakiś przedmiot.

4. Sprawdź swoje połączenie internetowe 

Musisz zapewnić możliwie płynne połączenie. Dlatego należy zamknąć wszystkie inne aplikacje i pobieranie.  Możesz też przeprowadzić test szybkości połączenia w Google. 

5. Uważaj na baterię 

Jeśli jesteś na Laptopie często się zdarza, że Laptop się wyłącza z powodu braku baterii. Unikaj tego incydentu podczas twoich E-Korepetycji. 
Pamiętaj o podłączeniu komputera do sieci.

6. Sprawdź jakość dźwięku 

Jakość dźwięku ma fundamentalne znaczenie dla poprawnego funkcjonowania Korepetycji Online. Staraj się być w cichym i spokojnym miejscu, wycisz telefon, w razie potrzeby zamknij okno.

7.Użyj tabliczki łupkowej 

Jeżeli nie masz tabletu graficznego korzystaj z tabliczki łupkowej. O wiele łatwiej jest coś wyjaśnić pisząc czy rysujac niż wyjaśniając. 
E-Korepetycje przekazuje się też przez obraz,nie tylko przez dźwięk. 

8.Nie zapomnij porozmawiać z rodzicami 

Pod koniec lekcji poświęć chwilę na omówienie z uczniem jego postępów i tego co powinien poprawić. Nie zapomnij też porozmawiać z jego Rodzicami. Poświęć 5 minut swojej godziny na te rozmowę, ponieważ jest bardzo ważne aby Rodzice wiedzieli czy wszystko przebiega  pomyślnie i czy ich inwestycja jest korzystna dla ich dziecka. 


Zespół MójKorepetytor życzy udanej lekcji Online:)

Skype, Zoom czy Google na korepetycje online?

W czasach pandemii korepetycje online są doskonałym wyborem. Ale jakie jest najlepsze oprogramowanie korepetycji online?

Skype

Nie sposób nie wspomnieć o Skype na korepetycje online. Skype ma tę zaletę, że może udostępniać swój ekran i nagrywać rozmowy.Bardzo praktyczne, jeśli chcesz posłuchać kursu, który ukończyłeś!

Kolejną bardzo dużą zaletą Skypa jest możliwość korzystania z niego na dowolnym nośniku, czy to na komputerze, czy na smartfonie.


Hangout Google


Ta usługa może nie jest najlepiej znana w Google, niemniej hangaout Google ma wiele zalet. Przede wszystkim nie ma nic do zainstalowania. Jest to bardzo przydatne przy rozpoczynaniu korepetycji online. Nauczyciel musi tylko wysłać link do swojego ucznia i to wszystko.

Google hangout ma również tę zaletę, że może korzystać z książki adresowej Gmaila.


Zoom


Zoom to nowy duży gracz na rynku wideokonferencji. Przede wszystkim koncentruje się na świecie biznesu, Zoom jest również używany w szkole i podczas prywatnych lekcji online!Dostęp do powiększenia jest bardzo prosty, wystarczy zainstalować plugin.Jedną z dużych zalet jest możliwość organizowania konferencji. Prezenter dokonuje prezentacji, a prelegenci mogą zareagować na czacie. Dość praktyczne w przypadku kursów z kilkoma mówcami.Sport pomoże Ci w nauce

Koncentracja jest niezbędna w naszym codziennym życiu, niezależnie od tego, czy uczysz się czy ćwiczysz, są chwile, kiedy potrzebujesz jej całej.

Trening jest nie tylko dobry dla twojego ciała. Badania wykazały, że dodanie ćwiczeń do rutyny pomaga wzmocnić zdolność mózgu do ignorowania czynników rozpraszających.

W jednym z badań uczniowie, którzy ćwiczyli w umiarkowany sposób przed przystąpieniem do testu mierzącego ich koncentrację, radzili sobie lepiej niż ci, którzy tego nie robili.

Wiec nie zapomnij o sporcie!

Czy Polacy dobrze mówią po angielsku?
Według badań Głównego Urzędu Statystycznego tylko 30 procent Polaków  posługuje się językiem angielskim na poziomie ułatwiającym komunikację. 

Specjaliści ds Rekrutacji martwią się taką sytuacją, ponieważ język angielski w piśmie i w mowie jest niezbędny na rynku pracy. 

Problem ten wyjaśnia z pewnością sukces korepetycji języka angielskiego. 

W praktyce korepetycje języka angielskiego stanowią ponad połowę udzielanych korepetycji.
Korepetycje: Dlaczego to dobry pomysł?

Celem korepetycji jest poprawienie wyników w nauce.

Uczeń może mieć opóźnienia w przyswajaniu wiedzy z wielu powodów:

- braku samodzielności 
- braku pracy
- zmiany szkoły w ciągu roku szkolnego 
- powtarzających się nieobecności nauczycieli.

Zwłaszcza w tym trudnym okresie pandemii Covid 19 brak uczniom mobilizacji i systematyczności  pracy 
zdalnie.

Dlatego też  korepetycje pomogą uczniowi wypracować systematyczność, nabrania, pewności siebie i nadania orientacji 
w wyborze dalszej nauki.